Matematyka - moja pasja

Matematyka może być trudna. To oczywiste. Ale zawsze można znaleźć sposób na zrozumienie działań, reguł

i wzorów. Potwierdzam to moim dwudziestoletnim doświadczeniem.

W ciągu tych lat wraz z moimi młodymi uczniami nadrabialiśmy zaległości, przezwyciężaliśmy trudności.

Ponieważ moja edukacja przebiegała

w trybie indywidualnego nauczania, taka forma komunikacji z uczniem jest dla mnie naturalnym sposobem zdobywania i przekazywania wiedzy. Bezpośredni kontakt z dzieckiem pozwala mi znaleźć drogę do pokonania trudności, które utrudniają uczniowi nadążanie za zrozumieniem szkolnego materiału. Poza merytoryczną pomocą w nauce matematyki na poziomie szkoły podstawowej

i gimnazjum, dużą wagę przywiązuję do wyrobienia w dziecku nawyku regularnej nauki, samodzielności, podejmowania kolejnych wyzwań.

Nie poruszam się samodzielnie. Jestem osobą niepełnosprawną. A jednak podejmuję wciąż nowe wyzwania. Zwiedziłam z przyjaciółmi wiele miast Polski, byłam w Czechach, Anglii, Chorwacji. Rozmawiam o tym z moimi uczniami po to, by uczyli się pokonywać trudności, po to, żeby także i oni sięgali po więcej.  Z tego powodu do nauki zapraszam także tych, którzy chcą pracować, by dobra ocena stała się lepsza o kolejny stopień i chcą utrzymywać ten poziom.

Moja niepełnosprawność staje się dla dzieci powodem do wykazania się tolerancją i odpowiedzialnością. Podanie książki, znalezienie portalu internetowego, odwrócenie strony czy też otwarcie drzwi następnemu uczniowi, to czynności wpisane w nasze bycie z sobą. Choć wydają się tylko drobnymi gestami, to jednak dodają wagi wspólnym lekcjom, wzmacniają samoocenę opartą na wzajemnym zaufaniu. Każde z nas ofiarowuje drugiemu część swoich umiejętności i możliwości, dlatego też wielką wagę przykładam do chęci współpracy zgłaszanej ze strony dziecka. Tylko w taki sposób nauka matematyki może przynieść oczekiwane efekty.
Wiem, jak ważny jest dobry kontakt z dzieckiem. Buduję go nie tylko na autorytecie osoby uczącej, znającej zawiłości matematyki, ale także na wielu innych płaszczyznach. Jestem miłośniczką dobrej lektury, kina, muzyki i motorów i są to elementy, które świetnie wspomagają i rozwijają moje relacje z uczniami.
Gwarantuję naukę w  spokojnych domowych warunkach, w pokoju z dostępem do internetu.

 

Daję również możliwość nauki przez program Skype.