Majówka 2023

Miesiąc maj mógłby uchodzić za najpiękniejszy, gdyby nie ciągłe deszcze i niskie temperatury.

Po zimowych miesiącach spędzonych w czterech ścianach, Krystuś ma ogromny apetyt  na wycieczki moto-pomarańczą.

Pogoda nie rozpieszcza, więc wykorzystujemy każdy pogodny dzień, by odwiedzić znajomych, by jak najwięcej pobyć w plenerze.

 Szczyrk, Jaworze- to obowiązkowe punkty na naszej mapie, bo tu mamy przyjaciół.

Nasz sielsko-anielski domek, prace w ogródku i grillowanie to także stały punkt programu.

Jakby tego było mało, dołączyliśmy do kapitalnej grupy czechowickich motocyklistów. Spotykamy się na pogaduchach przy piwie, także wizyty w Kalendarium to już nie tylko przy okazji Piątkowych Gawęd.

Wspólne przejażdżki motocyklowe, które cieszą ogromnie, bo kochamy być wśród ludzi. Wyprawa do Ogrodzieńca jest tego dowodem, choć tu, poza radochą, było wielkie zmęczenie. Krystuś robi wszystko, by naszym pomarańczowym zestawem nadążyć za zwinniejszymi jednośladami. Dajemy radę, ale następny dzień przeznaczamy na odpoczynek.

Sielsko-anielsko

Ogrodzieniec.

Monika i Roman znowu kręcą

Nowy rozdział w historii gawęd rozpoczął Marek Suslik przyjeżdżając do Uli i Jasia na gawędę tylko dla dzieciaków.

Stowarzyszenie Pomoc Raduje organizuje festyn, na który przyjeżdżamy w grupie ponad 40 motorków. To na pewno ogromna atrakcja dla dzieci, a nasza motopomarańcza jest przebojem nr 1.  Krystuś ma ręce pełne roboty i przez 3 godziny wozi chętnych na poczucie wiatru we włosach. Na szczęście towarzystwa dotrzymuje mi Izunia z Zuzią.

Koncerty majowe to kursowanie między Katowicami i Bochnią.

Co łączy Jimiego Hendrixa, Janis Joplin, Jimma Morrisona, Kurta Cobain'a i Amy Winehouse? Przede wszystkim muzyka, problemy z uzależnieniami, oraz przedwczesna śmierć w wieku zaledwie 27 lat. Muzycy ci zostali pośmiertnie dołączeni do tzw. Klubu 27. Artyści zapisali się na kartach muzycznej historii jako twórcy kultowych i ponadczasowych utworów.

W celu uczczenia pamięci tych niezwykłych artystów powstał projekt "Klub 27 Symfonicznie", w którym udział biorą polskie gwiazdy wraz z 50-osobową orkiestrą Artis Symphony Orchestra pod batutą Jean-Claude'a Hauptmanna. W katowickim Spodku usłyszeliśmy takie hity, jak "Piece Of My Heart", "Smells Like Teen Spirit" czy "Back To Black", które wykonali m.in. Kayah, Beata Kozidrak, Kasia Kowalska, oraz Wojtek Cugowski.

Festiwal Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem - wzruszenia, radości oraz ogrom ciepła z serc płynącego. Bo na nadmiar gorąca nie mogłam narzekać jadąc do Bochni motorkiem przy temperaturze 12 st. C

I jeszcze wycieczka motocyklowa nad czeskie jeziorka Terlicko i Żermanice.

Taki to był maj...

Write a comment

Comments: 6
 • #1

  Roman (Wednesday, 07 June 2023 17:11)

  Zawsze uważałem i nadal twierdzę, że maj to najpiękniejszy miesiąc w roku. Ale, że można sprawić, aby był jeszcze piękniejszy-nie przypuszczałem. Dokonali tego Gosia i Krystian-prawdziwi mistrzowie radości, twórcy atmosfery szczęścia i optymizmu wokół siebie i zarażający tym innych! Zazdroszczę!

 • #2

  Puzony (Wednesday, 07 June 2023 17:44)

  Dziękujemy za miłą relację. Widzimy że domek Sielsko-Anielsko nadal wygląda wspaniale. Już za nim tęsknimy ❤️
  Ale dużo się u Was dzieje! To teraz czekamy na reportaż Moniki i Romana. Wierzymy, że będzie wyjątkowy. Dajcie proszę znać kiedy się ukaże w mediach! Do zobaczenia ��

 • #3

  Agnieszka (Wednesday, 07 June 2023 20:53)

  Maj jest piękny ,ale tak naprawdę dzięki takim ludziom jak Wy to każdy miesiąc każdy dzień może być równie piękny.Jestem szczęśliwa,że Was poznałam.Patrząc na Was chce się żyć.Wspaniali ludzie z pasjami.

 • #4

  Tomasz Korczyk (Thursday, 08 June 2023 04:32)

  Spotyka się różnych ludzi w życiu...
  Poznając was I spędzając z wami czas daliście mi piękny obraz prawdziwej i szczerej miłości, której niejeden może pozazdrościć. Dziękuję wam za piękne chwile, obraz prawdziwego przykladu uzupełnienia się w zwiazku ,który sobie nawzajem dajecie. I naprawdę Cieszę się że życie mi was sprezentowało. I to Gosiu ile dobra i pięknych chwil potrafisz dać ludziom. W mych oczach jesteś Wielka będąc tak Małą :)

 • #5

  AgaPe (Thursday, 08 June 2023 23:20)

  Dobrze Was widzieć pełnych energii i pozytywnych. Nie mogę się doczekać,Już za parę dni ,za dni parę...

 • #6

  Maciek (Sunday, 11 June 2023 18:44)

  Może i ta pogoda majowa pozostawiała wiele do życzenia, ale za to nadrobiliście to własną pogodą ducha i zaraziliście tym skutecznie innych�