Skazany na sukces

Ta przygoda zaczęła się jesienią 2018 roku, choć tak na prawdę, bo w głowie Krystusia- znacznie wcześniej.

Pomysł kiełkował, myśli kotłowały, Krystuś był często zamyślony i duchem nieobecny.

Znam ten proces twórczy, więc w ogóle nie zostałam zaskoczona, gdy na naszym balkonie wylądował silnik stacjonarny Bernard.

Nie zaskoczył mnie również fakt, że jeden z naszych pokoi został czasowo przemianowany na warsztat.

Mój stan zdrowia i rzeczywistość nie pozwalają Krystianowi na kilkugodzinne majstrowanie w garażu. Musi być w pobliżu, by mnie poprawić, położyć, czy nakarmić.

Także prace konstruktorskie wykonywane ,, na salonach'' były najlepszym kompromisem.

Wszystko powstaje na podstawie ogromnej wiedzy i zdolności Krystiana. Wszystko wymyśla, rysuje, przymierza od podstaw. Buduje własnymi rękoma, choć i przyjaciele mają tu swój udział: Tomek Cholewa ogarnął koła 28 calowe, Rafał Hulbój dorabiał szprychy, a Mateusz Grygierzec- niegdyś mój uczeń, stworzył fachową dokumentację techniczną.

Bartek spawa, Pan Szewc wykonuje skórzane manetki, tokarz- toczy. Wszystko zgodnie z wytycznymi Krystusia. Prace postępują bezbłędnie do momentu wpadki ze skrzynią biegu. O,3 mm na rozstawie kosztowało nas 500 zł. 

Przy tak poważnym projekcie zdarzają się zabawne momenty. Sami zobaczcie jaką uciechę ma moja Mama, Izunia oraz chrześniak- Miłoszek.

Któregoś dnia, idąc z Małą Ewą na zakupy, spotykamy w pobliżu naszego bloku Łysiaczka. Zwolnił bieg w aucie, przyhamował i opuścił szybę. Witamy się jak zwykle serdecznie, a ja zagaduję: GDZIE TO JEDZIESZ JANUSZKU? A TAK SOBIE JEŻDŻĘ -pada mało mówiąca odpowiedź. Jako, że nasz przyjaciel nie należy do gaduł, tematu nie drążę. Po powrocie ze sklepu nagle wszystko staje się jasne: Janusz jechał do nas, by pomóc zawiesić motorek pod sufitem.

Motorek jest dopieszczany, przewożony do malowania, by znowu zawisnąć w pokoju. Po jakimś czasie zmienia adres zamieszkania- domek na wsi to teraz dla niego idealne miejsce. Bak można zalać benzyną i zrobić kilka rundek po działce. Nawet mój Tato go dosiadł.

I tak nastał rok 2022... motorek poszedł do sprawdzenia na warsztat do Suzi Moto i już tam został. Zajął miejsce honorowe przy oknie wystawowym, by cieszyć oczy licznej klienteli salonu.

Pewnego dnia chłopaki z Suzi mówią Krystianowi o targach w Nadarzynie. Polish Custom Show 1-3 kwietnia , wraca po dwuletniej przerwie covidowej. Namawiają gorąco, by pokazał tam swoje dzieło. Dopingują, kibicują! My się trochę wahamy, bo zawieźć motor pod Warszawę, by za kilka dni jechać po niego, to spory koszt i wysiłek. Jednak otrzymujemy ogromną pomoc od organizatorów, którzy kontaktują nas z Bartkiem z Mysłowic. On zawozi swoje cacuszko i zupełnie bezinteresownie zabiera nasze. Transport w jedną stronę ogarnięty, Bernard stanął na czerwonym dywanie.

3 kwietnia jesteśmy na ostatnim dniu wystawy. Aby chłonąć motocyklową atmosferę, aby spróbować szczęścia podczas rozdawania nagród, no i żeby odebrać nasz motorek.

Czas płynie spokojnie i leniwie do momentu nagradzania pojazdów. Oj- wtedy to emocje się rozkręciły i duch współzawodnictwa obudził! Kategorii wiele, nagród wiele. Gdy nadszedł moment nagradzania naszej kategorii, a nasz motorek nie zdobył nawet 3 miejsca -posmutnieliśmy bardzo. Mi było przykro podwójnie, bo ze względu na rozczarowanie Krystusia. Gdzieś w głębi duszy liczyliśmy na maleńką chociaż uwagę. Trwamy jednak do końca ogłoszenia wyników i nagle słyszymy, że nagrodę specjalną The Best of Show otrzymuje Krystian i Jego Bernard! Chwilę później wjeżdżają na scenę i odbierają główną nagrodę.

Write a comment

Comments: 22
 • #1

  Kazio (Saturday, 09 April 2022 16:18)

  Krystek to taki chłopczek zrób to sam dać mu tylko śrubkę do ręki to zrobi z niej takie cudo że technologia kosmiczna jeszcze tego nie ogarnęła. Brawo za pomysł wykonanie a Gocha za cierpliwość wielki szacunek dla was. Pozdro

 • #2

  Eve (Saturday, 09 April 2022 16:21)

  Gratulujemy! Ta nagroda, to nie tylko Polish Show. To nagroda za lata wytrwalosci, ogromnej wiedzy teoretycznej i praktycznej, uporu, znalezienia drogi kompromisu miedzy hobby, a nielatwymi obowiazkami. Podziwiam Cie Krystek od lat! Podziwiam Gosie, ze takim oszolomem wytrzymuje :-) :-) Jestes jednym z niewielu Gosci ze starej ekipy, ktory milosc do starych gratow przekol w cos na prawde pieknego. Zyczymy, by starczylo Wam sil i energii na nowe wyzwania,realizacji wszystkich projektow i oczywiscie samych sukcesow!
  Pozdrawiamy E&E
  Tak trzymaj ,Braciszku ;-)

 • #3

  krolewianka (Saturday, 09 April 2022 16:24)

  Ależ emocje!!! Brawo! I to zarówno za umiejętności Krystiana, jak i odwagę w podejmowaniu wyzwań przez Oboje!!

 • #4

  Maciek (Saturday, 09 April 2022 16:27)

  Gratulacje! Widziałem efekt pracy Krystiana, zarówno ja jak i wszyscy którym pokazywałem zdjęcia, byliśmy pod dużym wrażeniem. Więc potwierdzam że nagroda w pełni zasłużona.
  Ps tekst jak zwykle świetnie napisany.

 • #5

  Irena (Saturday, 09 April 2022 16:51)

  Gosiu cudowne jest że mimo Twojej choroby i pomocy Krystka On jeszcze ma czas na realizację swoich marzeń .Motorek jest cudny a Krystuś ma prawo być dumny podwójnie z serca jakie posiada opiekując się Tobą i że złotych rąk bo czego się dotknie wszystko wychodzi mu extra.A Tok opis tego wydarzenia dowodzi ,że jesteście jak te dwa koła od motorku gdzie jeden bez drugiego nie może żyć kocham Was cudowni moi���❤️❤️❤️❤️

 • #6

  Marzena (Saturday, 09 April 2022 17:13)

  Z tym się trzeba urodzić brawa dla Krystiana

 • #7

  Monika (Saturday, 09 April 2022 18:27)

  Krystuś ma nie tylko wielke serce, ale i wielki talent !!!!!
  Jego pasja do życia i pasja motocyklowa są wyjątkowe !
  To początek nagród ::) ....choć tę najważniejsza nagrodę macie od wielu lat ....Gosieńko i Krystusiu.
  Macie siebie ! I kochacie się jak szaleni. To najważniejsze.
  Gratulacje kochani moi.

 • #8

  Isabel ll (Saturday, 09 April 2022 20:01)

  Niesamowite !!! Tak się cieszę ,że cały ten upór, solidność, zamiłowanie i szczypta szaleństwa została nagrodzona:)) sama przyjemność czytać i widzieć ten uśmiech na twarzy!!
  Wielkie Gratulacje dla Was , ogromny szacunek ode mnie tym bardziej za determinacje ♥️

  A jakie wielkie szczęście,że mogłam nim troszkę pojeździć!

  Jakie kolejne pomysły?:)

 • #9

  Ewa Sadowska (Saturday, 09 April 2022 20:31)

  Złote ręce ,złote serce….to właśnie Krystuś !!
  Choć jak wiesz nie jestem zwolennikiem motorów ,(tylko dlatego że hałasują ) ,to PODZIWIAM Twój zapał ,cierpliwość i wspaniałe umiejętności BRAWO BRAWO cieszymy się z sukcesu i GRATULUJEMY �

 • #10

  Danuta (Saturday, 09 April 2022 21:05)

  A tak, jak najbardziej oglądałam filmik z tego show. Krystian wjechał z rozmachem i zarazem finezją na podium:) Fajnie, że napisałaś jak ten pojazd powstawał, bo szczerze mówiąc myślałam, że to po prostu taki składak z takich prawie gotowych części - kół od roweru, jakiegoś silnika zaadaptowanego na potrzeby tego pojazdu. A tu patrzę - wiedza godna inżyniera. Fajnych też Krystian ma kolegów, którzy mu pomogli w zrealizowaniu prototypu. Jednym słowem: "takich dwóch, jak was trzech, to nie ma ani jednego!"� Tylko patrzeć, a będziecie "na podwórku Pershinga stawiali".��

 • #11

  Agnieszka (Sunday, 10 April 2022 10:52)

  Gratuluję. Zrobić motor w salonie to jest osiągnięcie. A będzie Krystian tym motorem jeździł?

 • #12

  Kuba (Sunday, 10 April 2022 19:53)

  Gratulacje! Świetny motorek! :)

 • #13

  monia (Sunday, 10 April 2022 23:14)

  gratulacje!!!!

 • #14

  Ela (Monday, 11 April 2022 13:55)

  Gratulacje! Dla Krystiana za to osiągnięcie i te wszystkie inne, i dla Ciebie Gosiu za Twoje wsparcie i wiarę w Krystiana! :)

 • #15

  Tomek Ch (Monday, 11 April 2022 14:03)

  Dziękuję kochani za wspaniałą lekturę.Macie oboje bardzo duży udział w tym co się stało .Bez Twojego wsparcia Gosiu Krystian to ,,tylko pół chłopa " a tak jest po całości doskonale :) Wielkie gratulacje jeszcze raz i dziękuję za wspominki mojej skromnej osoby Aż mi głupio Bo niewiele pomogłem . Miejcie się zdrowo i Wesołych Świąt :)

 • #16

  Ewa Furtak (Monday, 11 April 2022 22:27)

  Gratulacje :) Pokazujecie, jak cieszyć się życiem, realizować marzenia :) Zarażacie optymizmem :)

 • #17

  Turecka (Tuesday, 12 April 2022 16:20)

  Gratulacje!!!
  Brawa!!!
  Pomarańczowy kolor mnie nie dziwi :)
  Cudo i jeździ :D
  Kochani, wszystkiego najlepszego :)

 • #18

  Leny (Tuesday, 12 April 2022 22:53)

  Gratulacje dla Krystiana, należało Mu się. Kupa pracy i wiedzy wsadzona w ten motocykl. Szacunek. Super Gosiu że wspierasz Krystiana w jego pasji. Szkoda że nie udało się zgrać i być tam razem z Wami. Może następnym razem się uda.

 • #19

  Łukasz i Ada (Sunday, 17 April 2022 08:56)

  Prawdziwe arcydzieło, dobra konstrukcja ;) Gratulujemy pomysłu i wykonania, powodzenia w dalszym "życiu" pojazdu!

 • #20

  Puzony (Monday, 18 April 2022 18:45)

  Rewelacja! Wielkie brawa!!! Podziwialiśmy kolejne etapy konstrukcji motoru i zapał Krystka. Efekt końcowy jest niesamowity � W 100% zasłużona nagroda.

 • #21

  Monika (Thursday, 21 April 2022 20:30)

  Ale to cieszy! Jestem z Was bardzo dumna - pasja + wiedza. Gratulacje!!!

 • #22

  katka (Saturday, 23 April 2022 17:51)

  Niewiarygodne!!!
  I faktycznie ktoś dobrze wcześniej zapytał : I jaki kolejny pomysł ? :) !!!
  Adam Słodowy XXI wieku :):):):)