,, Jeden dzień dłużej '' - 13 miesięcy.

Trudno uwierzyć, że minął rok, odkąd zaczęliśmy nagrywać - hmm... myślę, że nie przesadzę, pisząc: film naszego życia.

Jeszcze trudniej uwierzyć, jak wielu scen brakowało i trzeba było dokręcać. A dokręcanie zdawało się nie mieć końca...

Spróbuję chronologicznie umieścić foto- relację:

Domek na wsi, upalne lato roku 2019...  w łazience nie udaje się wytworzyć pary wodnej... Bo pomysł był, aby z zamglonego lustra wyłoniła się animacja, przedstawiająca moje wnętrze - taką mnie w pełni sił.

W listopadzie 2019 r na Festiwalu Filmów  Optymistycznych Happy End w Rzeszowie, Monika ma dla nas niespodziankę:

Coś się wyłania:

Jednak scen brakuje nadal i początkiem marca 2020 r znowu nagrywamy! To pracowity weekend pełen ludzi!

Jak zawsze - Monika sypie pomysłami, my gramy a Roman próbuje to uwiecznić.

Tym razem ekipie towarzyszy Michał -dźwiękowiec i Żaneta od produkcji.

Z Michałem wyszła zabawna sprawa, gdyż my Go widzimy po raz pierwszy, a Michał na dzień dobry mówi, że udźwiękawiał ,, Ostatniego Junaka '' i w pewien sposób już nas zna.

Monika myje okna, by Roman mógł cokolwiek zobaczyć zza ubrudzonych szyb:

By nasza historia była pełna, należy uzupełnić opowieści rozmowami z Przyjaciółmi. Tu dostajemy wsparcie Uleńki. Przywozi ze sobą stertę prasowania i robi się tak swojsko, że chwilami zapominamy o kamerze i gadamy w najlepsze... Izunia się rozchorowała, albo zestresowała- nie wystąpiła. Na szczęście dołącza do nas Wojtuś! Jego nie mogło zabraknąć! Bo od Niego wszystko się zaczęło- zaczęliśmy się my. 

W gronie najbliższych przyjaciół nie możemy pominąć Beatki i Łysiaczka- naszego Bruce'a Willis'a. Po 2 dniach siedzenia w domu, marzę o przewietrzeniu głowy, zmianie otoczenia, więc na ul. Miarki idziemy spacerem. Pomysł spodobał się Monice, co wiąże się z kolejnym kręceniem i wydłużeniem spaceru.

Monika zabiera się za montaż, ale ciągle czegoś brak, więc prosi nas o dosyłanie coraz to dziwniejszych selfików. Staramy się z całych sił. Krystek m.in. nagrywa dźwięk na naszym balkonie. W tle było słychać auta, a Krystek woła, że chce mu się siku i musi wskoczyć w rzepak. Tworzy kilka wersji, a ja zastanawiam się, czy Krystusia usłyszy sąsiad i nad jego ew. reakcją.

I nadszedł ten ostatni dzień zdjęciowy. Kameralny- jak większość tworzonych ujęć. Czuję troszkę radości i troszkę smutku... Radość, że dotarliśmy do celu, że wspólnie przebrnęliśmy przez ten filmowy rok... Smutek, że coś się jednak zakończyło. Trochę smutku, złości, że ktoś, kto kompletnie nas nie zna- może decydować, co wejdzie, a co nie wejdzie do filmu Moniki i Romana. 

Czy jesteście w stanie sobie wyobrazić, że masaż, dzięki któremu funkcjonuję, który niweluje mój ból, komuś nasuwa nieprzyzwoite myśli? I ten ktoś- decyduje o usunięciu sceny masażu? Usuwa się scenę, gdy Krystian jako 15 latek pokazuje środkowy palec. Bo nie widzi się przemiany, jaka zaszła w Krystusiu na przestrzeni lat. Ktoś ma klapki na oczach, palec to obraźliwy gest i koniec. Niewidzialni obrońcy naszej moralności czuwają. A my- pomimo, iż czujemy ich oddech- robimy swoje.

Write a comment

Comments: 12
 • #1

  Puzony (Sunday, 24 May 2020 23:46)

  Oj, to była super przygoda! Cieszymy się że mogliśmy też w niej wziąć udział. Dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na cały film.

 • #2

  Monika (Sunday, 24 May 2020 23:51)

  To nie film. To przygoda z przyjaciółmi :-) cokolwiek wyjdzie z tego - warto było.
  Aaaaaa Nie myślcie ze to koniec ;-)
  Mnie się z Waszego życia nie pozbędziecie!
  W życiu :-)

 • #3

  Irena (Sunday, 24 May 2020 23:54)

  Przepiękna historia wspaniałych ludzi o wielkich sercach i miłości. Gosiu ktoś kto widzi coś nie taktownego w masażu ma problemy sam ze sobą. Dziwi mnie czemu komuś przeszkadza środkowy palec, jak to logo naszego sejmu�nie ma się czym przejmować Krystuś jest cudowny kochającym człowiekiem. Napiszcie książkę sama kupię pierwsza�buziaczki dla Was�����

 • #4

  Eve (Monday, 25 May 2020 08:26)

  Czekamy na film z niecierpliwoscia! Dzieki Fb, blogowi i filmom mimo, iz mieszkamy tak daleko od siebie jestesmy jakby blizej. Ci, ktorzy Was znaja, wiedza ile przeszedl Wasz zwiazek. Tym, ktorzy nie znaja i tak chyba ciezko by to bylo ogarnac wszystko... Ale generalnie palec w oko cenzorom. :) Buziaki!

 • #5

  Karolina (Monday, 25 May 2020 08:35)

  Uściski dla Was!

 • #6

  Ela (Tuesday, 26 May 2020 16:48)

  Z niecierpliwością czekam, żeby obejrzeć więcej! Gorąco Was pozdrawiam :)

 • #7

  Isabel ll (Tuesday, 26 May 2020 20:44)

  Buuuuu!! no tak mi źle, że mnie z Wami nie było :( To był świetny rok ,pełen przygód ! ależ jestem z Was dumną! ogrom pracy za Wami a na efekty Wszyscy z niecierpliwością czekamy!Buziolove love :D
  P.s płytkimi ludźmi się nie przejmujcie!

 • #8

  Roman (Monday, 01 June 2020 01:17)

  Ponieważ byłem w samym oku cyklonu przez te trzynaście miesięcy, to zacznę od siebie:
  jestem szczęśliwym człowiekiem i mam wspaniały zawód!
  Szczęśliwy jestem z powodu poznania Gosi i Krystka i spędzania z Nimi tych trzynastu miesięcy (tylko!). Tego czasu, kiedy spełniali swoje wielkie marzenie, choć nieraz było ciężko, uciążliwie mokro i zimno, a dotrwali do końca podróży! Chciałbym mieć tyle samozaparcia i silnej woli co oni.
  A dzięki mojej pracy mogłem poznać tę zwariowaną parę kochających się ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.
  Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej znajomosci.

 • #9

  Ewa (Monday, 01 June 2020 18:45)

  Już nie mogę się doczekać!! Nie warto przejmować się tymi, którzy nie widzą, choć wydaje im się, że zobaczyli więcej ;) Na premierze my wszyscy będziemy patrzeć w jedną stronę !

 • #10

  Ewa Sadowska (Wednesday, 03 June 2020 21:25)

  Ale przygoda !! Cieszę się i czekam również z niecierpliwością na film!!! Gratuluję Wam samozaparcia ,bo wyobrażam sobie ile włożyliście pracy ,serca ,dobrej wiary i wysiłku każdego dnia ,tak by całość była prawdziwa a zarazem ciekawa jak Wasze wspólne życie .Ciesze się że będzie można przekazać innym jak wyglada życie dwojga kochających się ludzi bez względu na przeciwności losu ,chorobę ,niezrozumienie innych a zwłaszcza co to jest MIŁOŚĆ ...ale ta prawdziwa !! A ja ze swej strony dziękuje Wam za to ze JESTEŚCIE ❤️❤️ Buziaki �

 • #11

  Monika (Thursday, 04 June 2020 11:57)

  Jesteście prawdziwi i dlatego jestem przekonana, że film się obroni. Brawa dla twórców!!!

 • #12

  Katka (Wednesday, 24 June 2020 09:57)

  Miałam okazję "poznać Was" na spotkaniu z Hanką Greń:) Bije od Was taka energia, siła i miłość, że pod tym wrażeniem pozostaję od roku :) Czekam na film!