Cohen i kobiety w katowickiej NOSPR

Tym razem spełniamy marzenie mojej Mamy: koncert w NOSPR.  Znacie mnie już dobrze i wiecie, że do słuchania muzyki poważnej nie dorosłam. Wybór koncertu z piosenkami Leonarda Cohena był złotym środkiem i strzałem w 10- kę.

To niezwykły, poruszający koncert piosenek Leonarda Cohena – legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety.

Jego utwory w tłumaczeniu Macieja Zembatego zinterpretowały na nowo czołowe polskie wokalistki, reprezentujące różne style, różne pokolenia. Za oprawę muzyczną i aranżację koncertu odpowiada producent muzyczny, kompozytor i muzyk, znany chociażby z Republiki – Leszek Biolik.

Koncert jest energetycznym i magicznym spotkaniem przyjaciół, grających utwory mistrza, który swoją twórczością inspiruje artystów od pokoleń. Niezapomniane przeboje In My Secret Life, Suzanne czy Dance Me To The End Of Love w nowym kobiecym wymiarze.

Na jednej scenie wystąpią: Urszula DUDZIAK, Grażyna ŁOBASZEWSKA, Natalia KUKULSKA, Anita LIPNICKA, Julia PIETRUCHA, Matylda DAMIĘCKA, Barbara WROŃSKA i Daria ZAWIAŁOW. 

Pomysłodawcą koncertu jest Marcin Tercjak, współautorem koncepcji Maciej Pilarczyk, a opracowania muzycznego Leszek Biolik.
Koncert powstał w ramach Festiwalu Czterech Kultur 2017. W zmienionej formule (w obsadzie i w nowych wizualizacjach autorstwa Matyldy Damięckiej) przygotował producent wykonawczy Music Company.

Pięknie spędzona niedziela, prawdziwa uczta nie tylko duchowa. Bo po koncercie idziemy do Złotego Osła na pyszne, świeże i syte jedzonko wegetariańskie.

Write a comment

Comments: 5
 • #1

  Aga (Monday, 15 October 2018 10:02)

  O kurczę, aż mnie ciarki znowu przeszły po plecach.. Piękny pomysł.. � To będzie uczta dla zmysłów, a później dla ciała.. Brawo Gosiu�

 • #2

  Aga (Monday, 15 October 2018 10:04)

  .. a raczej była, jak napisałas, u Was nie ma czasu na nudę���

 • #3

  Tadek (Tuesday, 16 October 2018 08:03)

  Świetne miejsce, miałem okazję tam być parę miesięcy temu.
  A Cohen to sprawdzona firma - doskonały, wielopokoleniowy wybór.

 • #4

  Karolina (Thursday, 18 October 2018 08:48)

  Pięknie! Pozdrowienia dla Mamy :)

 • #5

  Ela (Friday, 19 October 2018 21:28)

  Faktycznie pięknie spędzona niedziela, pozdrowienia dla Ciebie i Twojej Mamy :)