czym CHATA bogata - tym rada... "TO-POLEJ" :)

O tym cudownym miejscu piszę już po raz drugi. Cytaty i przysłowia - nie wiedzieć czemu - nasuwają się mi wtedy natychmiast. Ten pierwszy, użyty w tytule, oznacza dla mnie ciepłe, jak najlepsze przyjęcie przez gospodarzy. Czy też macie takie skojarzenie? A czy macie pomysł na przysłowie zakamuflowane w zdjęciu?

 

To "nasi" gospodarze: 
od prawej Anetka, Edytka, Grześ. Przyjęli nas z otwartymi ramionami i sercami. I oferują bogactwo kultury, ogrom różności i różnorodności...

Pamiętacie bajeczkę o osiołku Pana Fredry? Ja coś z niego mam, gdy widzę, jakie atrakcje zapewnia Etno-Chata. Trzymajcie kciuki, bym nie skończyła, jak on. To częściowe wyjaśnienie fotki...

Kolejne zdjęcia tłumaczą resztę :

Popatrzcie, co tam się dzieje, w czym możecie uczestniczyć, ruszając sprzed swoich telewizorów. Opuszczając własny zaścianek. 

The Cuba Latin Jazz to nowa propozycja na rynku muzyki jazzowej. Fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej - rytmów kubańskich, afro kubańskich, salsy oraz muzyki klasycznej dokonana przez młodych, bardzo utalentowanych muzyków różnych narodowości złączonych wspólnymi pasjami muzycznymi. W wykonywanej muzyce wyraźnie słychać muzyczne korzenie Kuby niesione dźwiękami kontrabasu lidera grupy. Muzyk urodził się w Hawanie i mieszkał tam do 20 roku życia. Obecnie w drugiej ojczyźnie – Polsce - w niesamowity sposób przenosi muzyczne korzenie kubańskie do swojego ulubionego gatunku muzycznego – jazzu. Obok kontrabasu w zespole grają saksofon, pianino, perkusja i kongi.

Roland Abreu - lider grupy „The Cuba Latin Jazz” pochodzi z Hawany gdzie urodził się i mieszkał do dwudziestego roku życia. Z muzyką związany od najmłodszych lat. Absolwent jednego z najsłynniejszego na Kubie Konserwatorium Muzycznego im. Guillermo Tomas Bouffartigues w Hawanie. W latach szkolnych należał do chóru „Coro Azul”, z którym brał udział w wielu festiwalach i konkursach jak m.in. „Cantorias Nacional¨ oraz występował w Teatrze Carlosa Marxa. Należał również do szkolnej orkiestry symfonicznej z którą brał udział w Narodowym Festiwalu Orkiestr Symfonicznych. W wieku 13 lat założył swój pierwszy zespół jazzowy, z którym brał udział m.in. w Konkursie Jazzowym „Jojazz”, Festiwalu „Jazz Plaza” i in.

W latach 2005-2011 koncertował z Młodzieżową Orkiestrą Symfoniczną i Kameralną Guillermo Tomas. Po kontrabas sięgnął w wieku 11 lat i od tego czasu jest to jego instrument wiodący.

 

,,Mamy dla naszych Gości propozycję spędzenia kolejnego miłego wieczoru w Etno Chacie Topolej. Zapraszamy na spektakl grupy „Bajkarze”, która przygotowała przedstawienie teatralne pod tytułem „Aspazja” na podstawie sztuki Johna Whitewooda w tłumaczeniu Lucyny Krzanowskiej. Tym razem zobaczymy je w zupełnie nowej i zaskakującej aranżacji. Mamy nadzieję, że nie tylko formuła „Cafe Teatru” spodoba się uczestnikom tego wydarzenia, ale również zabawne dialogi, poczucie humoru oraz zaskakujące perypetie niezwykłych bohaterów angielskiej komedii''.

To było, ale i będzie...

Przybywajcie. Spotkacie może i nas - a warto .

Podziwiam pomysłowość, energię i organizację!

 

Write a comment

Comments: 3
 • #1

  Eve (Saturday, 05 March 2016 08:32)

  Dobrze,ze macie bliziutko,wiec nie musiscie miec dylematow jak ten osiolek:-):-)Buziaki!

 • #2

  krolewianka (Tuesday, 08 March 2016 21:57)

  wszystko to prawda :) Gospodarze bezpretensjonalni, otwarci na inność: można poczuć się tam bezpiecznie i "po swojemu". Zatęskniłam za tym miejscem Gosiu dzięki Tobie. Coś mi się wydaje, że ruszę moją stacjonarność w tłuszcz zimą obrastająca :))))

 • #3

  DANUTA (Friday, 03 June 2016 06:11)

  A czy ta kubańska etno-chata serwuje także etno-jedzenie? Czy ta fotka z żarełem (jak mawia moja 13-letnia córka) jest przypadkowa?