Na wsi - Trójkowo / filmowo...

Upragniony weekend i upragnione słońce !

Piątkowym porankom od dawna towarzyszy dobry humor red. Wojciecha Mana i ta oto melodia :

Tak- to zapowiedź 3 dobrych muzycznych dni .

Tym razem te dni udały się nam pod wieloma względami .

W piątek pojechaliśmy do naszego domku na wieś z moimi rodzicami i Przemkiem .

Ja wygrzewam się na słonku ,a reszta pracuje w pocie czoła !

Mama przygotowuje grządki których już w tym roku miało nie być . Sadzi cukinie i kabaczki ,bym miała na obiad ekologiczne warzywka.

Przemyk przewozi drzewo z drewutni i pięknie obkłada nam domek.

Krystuś przez 2 dni naprawia płot ,bo sarenki czyhają na każdą okazję ,by posmakować naszych roślin. Poza tym wycina suche forsycje i sprząta obejście.

Tym razem bierzemy ze sobą laptopa. Krystian wypożyczył ciekawe filmy i oglądamy w czasie,gdy Krystek mnie masuje :

1 ,,Czeski błąd''

,,W idealnym świecie Ona i On przysięgliby sobie miłość i żyliby razem długo i szczęśliwie. W filmach Jana Hřebejka świat nie jest jednak idealny.  Ona i On wpadają w pułapkę własnych tajemnic i niedomówień. Jeden skrywany przez całe życie sekret rozsypuje poukładane i, wydawałoby się, szczęśliwe życie kilku osób. Czy miłość rozgrzesza wszystkie błędy? Czy coś może być usprawiedliwieniem dla kłamstwa? Ludek ukrywa przed żoną romans z koleżanką z pracy. Kiedy prawda o jego zdradzie ma wyjść na jaw, zbieg okoliczności sprawia, że odkrywa on największą tajemnicę swojego teścia. Szperanie w przeszłości otwiera przysłowiową puszkę Pandory, bo, jak się okaże, każdy w życiu skłamał choć raz... Hřebejk w swoim gorzko-komediowym stylu pokazuje, jak emocjonalnymi istotami są ludzie. Jak łatwo człowiek tłumaczy sobie swoje grzeszki i jak wielką siłą jest miłość.''

2 ,,Bilet na księżyc''

,,Film Jacka Bromskiego od samego początku ujmuje wyrazistymi bohaterami i świetnie zarysowanymi realiami polskiej wsi końcówki lat 60. Ale naprawdę ciekawie zaczyna się robić, kiedy na ekranie pojawia się Mateusz Kościuszkiewicz. Ten bohater wypowiada najwięcej zabawnych kwestii i napędza akcję, będąc postacią, która w opozycji do swojego niedoświadczonego i wrażliwego brata potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji. Nauczyło go tego właśnie wojsko – pokazane w filmie jako rytuał przejścia; miejsce, z którego zgodnie z prawem dżungli zdrowi wychodzą tylko najsilniejsi. W filmie sporo jest zresztą rozmów na temat służby wojskowej, sytuacji politycznej kraju, warunków życia w okupowanej Polsce i naszej narodowej tendencji do kombinowania''.

3 ,,Non -stop''

Agent federalny Bill Marks ma za zadanie bronić bezpieczeństwa pasażerów linii lotniczych. Nie znosi latać, a swoją pracę traktuje jako zło konieczne. Ale dzisiejszy lot będzie daleki od rutyny. Chwilę po starcie na jego szyfrowany telefon przychodzi wiadomość z żądaniem 150 milionów dolarów okupu. W przypadku odmowy co 20 minut ginąć będzie kolejny pasażer. Wkrótce okaże się jednak, że przestępcom nie chodzi o pieniądze. Stawka jest znacznie wyższa. 13000 metrów nad Atlantykiem, w pędzącej z prędkością 800 km/h maszynie rozpoczyna się gra o życie 146 podróżnych. Jeden z nich jest nieuchwytnym zabójcą...

4 ,, Chciwość ''

5,, Boyhood'' -

Realizowany w krótkich odstępach czasu między 2002 a 2013 rokiem,  to przełomowe wydarzenie filmowe opowiadające o 12 latach z życia pewnej rodziny. W centrum wydarzeń znajduje się Mason, który wspólnie z siostrą Samanthą zostaje zabrany w emocjonalną, transcendentną podróż przez lata dzieciństwa aż do dorosłości.


Aż tyle obejrzeliśmy w 3 dni...


A radio serwuje moje ulubione Piosenki bez granic prowadzone ,co niedzielę przez pana Wojciecha od 9- 11

W tej obfitości miałam jeszcze miejsce na słuchanie ptasich treli i posmakowanie ciszy.

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Gosia (Tuesday, 02 June 2015 15:50)

    Ewuś-pisałaś na fb,że piosenka TRAGICZNA... wkleiłam drugą. Lepsza?